O nas

Jaką metodą uczymy?

Nasz sposób nauczania jest popartą doświadczeniem mieszanką elementów kilku metod. Nawiązując do metody naturalnej,prowadzimy zajęcia w języku obcym i odwołujemy się do języka polskiego tylko w sytuacjach kryzysowych lub kiedy tłumaczymy elementy gramatyki- oszczędza to mnóstwo czasu. W zależności od wieku naszych uczniów sięgamy po elementy ruchowe typowe dla TPR, śpiewamy piosenki, korzystamy z elementów dramy wcielając się w ulubione postacie, budujemy rodzinną atmosferą podczas zajęć, na których króluje storytelling. Doceniamy również bezpieczeństwo jakie daje uczniom podręcznik, ale przede wszystkim… słuchamy naszych uczniów. Wiemy, że stres i zmęczenie znacząco obniżają możliwość przyswojenia wiedzy, dlatego dbamy o to, aby każde zajęcia były zaplanowane, a jednocześnie możliwe do dostosowania do aktualnego samopoczucia uczniów :)

Jakich języków uczymy?

Od września 2021 oferujemy naukę języka angielskiego i niemieckiego. Czekamy na pasjonata języka hiszpańskiego, który dołączy do naszego grona. Jesteśmy otwarci na pragnienie naszych uczniów dotyczące nauki języków obcych i chętnie poszerzymy naszą ofertę o kolejne języki.

Jak duże grupy uczymy?

Maksymalna liczba uczniów w grupie to 6 osób. Małe grupy stwarzają więcej możliwości wypowiedzi każdemu uczestnikowi zajęć, a także dają lektorowi szansę na lepsze poznanie swoich uczniów i większą indywidualizację zajęć.

Kto uczy w naszej szkole?

Lektorzy prowadzący zajęcia to pasjonaci języków obcych, którzy czerpią radość z przekazywania wiedzy. Wszyscy nasi lektorzy są studentami lub absolwentami kierunków filologicznych, którzy dodatkowo pogłębiają swoją wiedzę językową i metodyczną biorąc udział w kursach i konferencjach.

Czy w szkole jest metodyk?

Tak. Głównym metodykiem zajmującym się układaniem planów nauczania, dbającym o jakość zajęć oraz szkolącym kadrę jest Gosia Łaszczyńska- założycielka szkoły. Metodyk prowadzi również cotygodniowe konsultacje dla uczniów, jeśli potrzebują oni dodatkowego wsparcia w nauce. Informacje o konsultacjach znajdują się w zakładce eduatrakcje.

Czy wszystkie zajęcia prowadzone są w oparciu o podręcznik?

Nie. Zajęcia dla najmłodszych opierają się na zabawie, dzięki której uczniowie zapominają, że się uczą i poznają język obcy w najbardziej naturalny sposób jaki może zapewnić lekcja.
Zajęcia indywidualne dopasowujemy do potrzeb uczniów. Czasem ćwiczymy na nich zagadnienia gramatyczne ze szkoły i powtarzamy do testów, czasem poświęcamy je na konwersacje, a jeszcze innym razem wspólnie przygotowujemy prezentację do pracy. Wprowadzamy podręcznik jedynie na życzenie kursanta.

Czy prowadzimy lekcje pokazowe?

Pierwsze zajęcia w grupach traktujemy jak lekcje pokazowe dla nowych uczniów i są one bezpłatne. Dopiero po akceptacji zajęć przez kursanta podpisujemy umowę. Na pierwsze zajęcia dla dzieci zapraszamy samych uczniów, a rodziców w tym czasie częstujemy kawą lub herbatą. Dzięki takiemu podejściu ekspresyjne dzieci zachowują się naturalnie, a mniej śmiałe dzieci szybko przekonują się, że czeka je fajna zabawa i nie uciekają w ramiona rodziców, co przyspiesza ich proces adaptacji w klasie językowej i uczy samodzielności. Zaufaj nam. Jeśli zauważymy, że Twoje dziecko początkowo potrzebuje Twojego wsparcia, to na pewno zaprosimy Cię do klasy :)

Co dziecko powinno zabierać na lekcje?

Dzieci od 4 roku życia, aż do końca 3 klasy SP muszą przynosić buty na zmianę. Dodatkowo uczniowie powinni mieć ze sobą podręczniki i piórniki.

Czy prowadzimy wyłącznie zajęcia stacjonarne?

Nie. Prowadzimy zajęcia stacjonarne, online oraz hybrydowe. W czasie pandemii prowadzimy zajęcia online.

Czy w szkole jest poczekalnia dla uczniów?

Tak. Uczniowie często przychodzą do nas bezpośrednio przed lub po lekcjach i wiemy, że czasem muszą poczekać na nasze lekcje lub na rodziców, dlatego w poczekalni mogą odpocząć, odrobić zadanie domowe, zjeść kanapkę, poczytać książkę lub pograć w gry.

Czy można odwołać zajęcia grupowe?

Na życzenie wszystkich kursantów z grupy możemy jednorazowo zmienić termin lekcji.

O czym warto nas poinformować zanim dziecko rozpocznie zajęcia?

Jeśli dziecko ma specjalne potrzeby edukacyjne (np. dysleksję), choruje przewlekle (np. na cukrzycę) lub przyjmuje obecnie leki, które mogą wpływać na jego zachowanie, to bardzo prosimy o poinformowanie nas o takiej sytuacji dla dobra i bezpieczeństwa dziecka oraz lektora. Dzięki takim informacjom łatwiej jest nam zaplanować proces edukacyjny ucznia i pomóc mu w nauce.

Czy pierwsze zajęcia indywidualne są płatne?

Tak, jeśli zdecydujesz się z nami zostać i podpiszesz umowę po pierwszej lekcji. Jeśli nie spodobały Ci się nasze pierwsze zajęcia, to możemy zaproponować Ci jeszcze jedną ‘pierwszą’ lekcję z innym lektorem lub rozstać się bez konsekwencji i bez opłaty za przeprowadzoną lekcję.

Czy odwołane zajęcia indywidualne zawsze przepadają?

Jeśli telefonicznie poinformujesz nas minimum dzień wcześniej do godziny 18:00, że musisz odwołać zajęcia, to zostaną one odrobione w innym terminie.

Czy w szkole przestrzegane są zasady higieny związane z pandemią Covid-19?

Tak. Wymagamy, aby nasi uczniowie oraz ich opiekunowie dezynfekowali ręce po wejściu do szkoły i serdecznie do tego zachęcamy. Po każdej lekcji dezynfekujemy ławki, a w trakcie dłuższych przerw również klamki. Wietrzymy sale. Jeśli wymagają tego aktualne wymogi sanitarne, to nosimy maseczki w przestrzeniach wspólnych szkoły, a nasi lektorzy noszą przyłbice. Zapewniamy uczniom bezpieczną przestrzeń do nauki i zabawy. Nie wpuszczamy widocznie chorych uczniów do klasy- mogą oni korzystać z zajęć hybrydowych i po wcześniejszym zgłoszeniu dołączyć do lekcji online.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

TELEFON

696 09 44 10

EMAIL

eduatrakcja@gmail.com