O nas

Jesteśmy młodym zespołem ciągle poszukującym i próbującym nowych metod nauczania. Naszą pasją jest uczenie języków obcych w sposób dostosowany do wieku oraz aktualnych potrzeb słuchaczy. Korzystamy z dostępnych materiałów do nauki słownictwa oraz gramatyki, a także tworzymy wiele własnych materiałów, a nasze zbiory ciągle się powiększają. W pracy z najmłodszymi słuchaczami wykorzystujemy metodę TPR opartą na uczeniu języka poprzez ruch i zabawę, a także elementy metody naturalnej skupiającej się wokół umiejętności słuchania i rozumienia wypowiedzi w języku obcym oraz stopniowego nabywania umiejętności samodzielnego wypowiadania się. W metodzie naturalnej lektor nie używa języka ojczystego dzieci. Wierzymy jednak, że dzieciom potrzebna jest osoba, do której mogą się zwrócić w każdej sytuacji i zawsze zostaną wysłuchane, dlatego język polski nie jest obcy ani zakazany na zajęciach.

W pracy z młodzieżą również wykorzystujemy wiele gier i zabaw. W tej grupie wiekowej, jak i wśród słuchaczy dorosłych, bardziej niż na zabawach ruchowych polegamy na zabawach statycznych. Gramy zatem w gry planszowe , opowiadamy historyjki i tworzymy scenki sytuacyjne. Przykładamy dużą wagę do rozwoju słownictwa oraz gramatyki, którą wprowadzamy zawsze w języku ojczystym słuchaczy. Zależy nam na wyposażeniu naszych słuchaczy w strategie uczenia się języka, dlatego podpowiadamy jak słuchać, mówić, czytać i pisać. Pomagamy też słuchaczom w znalezieniu skutecznego dla nich sposobu na zapamiętywanie słownictwa.

Uważamy, że nauka języka idzie w parze z poznawaniem kultury krajów posługujących się danym językiem. Staramy się zarażać pasją do kultury nie tylko przejawiającej się w historii i tradycji, ale tej obecnej np. w muzyce, literaturze, tańcu, filmie oraz potrawach. W każdym miesiącu organizujemy wydarzenia przybliżające nam kulturę innych krajów, tak więc próbujemy czytać dramaty Shakespeare’a odgrywając przy tym scenki, tańczyć flamenco i budować wieżę Eiffel ‘a :)

Pragniemy kształtować Szkołę Języków Obcych edu-atrakcja razem z Wami. Zachęcamy abyście dzielili się z nami swoimi uwagami, obawami oraz ciepłymi słowami. Stwórzmy szkołę, w której panować będzie przyjazna atmosfera, w której będziecie mieć odwagę pytać, w której osiągniecie swoje wymarzone efekty.